Jūs esat Boss Botherer? Pārliecinieties, lai izvairītos no šādas izturēšanās darbavietā

Jūsu departamenta darbiniekam pārbaudes ar jums par kompensāciju izvēles statusu. Jūs norādāt, ka jūs vienkārši iesniedzis kursa pārskatu grāmatvedības pagājušajā nedēļā un jūs nezinu vairāk par to. Kas ir nepareizi ar šo reakciju? Tas būtu tikai ņemt minūti vai divas iet tālāk par būtisku nodokļa apjomu — pārstrādes pārskatā un piešķirot tai grāmatvedības — sekot līdz mana daļa kopā ar savu pieskārienu uzskaitei atbildi. Doties papildu mile bieži prasa minimālo laiku un pūles vēl var veikt lielas pārmaiņas atsevišķu citu.

Jums var nebūt spējīga sniegt papildu palīdzību ikviens gadījums, bet veikt pasākumus, ja tas ir iespējams. To darot, jūs atklāt citiem, ka jūs vienkārši esat komandas spēlētājs. Jūs arī vēlaties, lai apietu pretstats pār izdarīšanas — nespēj rīkoties gadījumā, ja jūs redzat, ka kaut ko vajag paveikt. Uzraudzības iestādes vēlas personāla locekļiem, kas atrisina problēmas, tiem serveru īre rodoties, un nav jāgaida, lai darboties līdz brīdim, kad tie esam lūdza. Piemēram, ja darbinieki turpina atgriezties pie jums ar jautājumu par to, kā izmantot jaunās ierīces programmu, jūs varētu izvērtēt mācību iespējas un vēlāk savas idejas savam priekšniekam.

Bieži vien tā ir maz pasākumiem, ko veic apkārt biroju, kas palīdz jums izcelties. Kamēr priekšniekam katru maz izaicinājums jūs nejauši uzduramies nevajadzētu informēt, ir ļoti svarīgi neļaut jautājumus, izvērst līdz vietai, kur viņi no rokturi. Agri, lūgt padomu, ja situācija sāk kļūst sliktāk, jo īpaši, ja tur ir draudošo slēgšanas datumu. Tas uzlabo iespējas rast atbildi un mazina spriedzi uz visiem iesaistītajiem. Tas parasti ir labāk atzīties, ka jums nepieciešama palīdzība, nekā doties prom cilvēki rāpties. Patiesībā var arī pastiprināt, ka tikai rūp darot lietas, kā tam vajadzētu būt.

Categories: Uncategorized Tags: