Darbinieku saglabāšana: Veidos, lai saglabātu jūsu darbinieki laimīgs Accountemps

Vienmēr jūsu tops personāla pārlūko spert nākamo soli savas karjeras laikā. Un šī mūsdienām, daudzi uzņēmumi strādā, lai pārliecinātos, vai tie: 63 procenti no CFOs aktuāla Accountemps aptauja teica, viņi jūs reklamējat tops personālu, lai saglabātu tos no lekt uz kuģa. Ja vēlaties saglabāt saviem labākajiem speciālistiem, jums vajadzēs sniegt saviem darbiniekiem pārredzamu karjeras un pasniegt šim maršrutam. Vēl labāk, ar tām noteikt savus mērķus ilgtermiņā strādāt un nodrošināt tām nomākta uzdevumus un prasme izbūves iespējām, kas varētu palīdzēt tiem sasniegt savus mērķus.

Alternatīvu Accountemps aptauju, darbiniekiem tika lūgts kuru perk ielika viņu vēlmju saraksti augšpusē. Divās augšējās izvēli gan norādīja uz vēlmi strādāt labāk dzīves stabilitāti: 35 % teica, ka viņi vēlētos vairāk pārtraukuma dienu un 17 procenti minēja vēlmi grafiks elastību. Ja ko var, tas ir labs ierosinājums pieņemt kā taisnība gan perks, kā gan var atgūt darbinieku paturēšanu. Brīvdienas varētu sēdēt un atjaunošanas darba ņēmējiem, un viņi bieži atgriežas uz biroju ar atjaunoto entuziasmu par savu darbu. Un mezglains stundas var palīdzēt strādniekiem labāk sabalansēt darbu ar savu ģimeni, draugiem un citiem privātiem saistības, kas var uzlabot darbinieku morāli.

Ja jūsu uzņēmums ir sāk, uzņemot jaunus klientus un projektiem, jums ir daudz ko svinēt. Pārliecinieties, vai esat nepārtraukti atgūt darbinieku atzinību centienus. Kad jūsu komanda hits milzīgs sasniegums, uzskata plānošanas pusdienas vai alternatīvo get kopā ārpus biroja, vai jūsu darbinieki sniegtu dienā pie. Pārmaiņus, slavēt masveida piepildījumu ar parauga naudas prēmijas, kino biļetes vai vietējā coffeehouse dāvanu kartēm. Bet neaizmirstiet, ka sirsnīgu Paldies Atzīmēt laiku pa laikam ir nozīmīgākais apziņa var piedāvāt.

Categories: Uncategorized Tags: